Přehled nejlepších novorozeneckých nosítek

Připravili jsme pro vás přehled nejlepších nosítek, které můžete bez obav používat k nošení miminek ihned po porodu.

Nosítka jsou v článku rozděleny do čtyřech kategorii - hybridní, vázací, předvázané a celopřezkové. Pokud má vaše miminko už pár týdnů, na konci článku najdete tipy na nosítka, která je možno používat od 1.-2. měsíce měsíce věku miminka.

 

NOSÍTKA OD NAROZENÍ 

 

POLOVÁZACÍ, HYBRIDNÍ

 

Moisha HuGo je nosítko české výroby. Má příjemně poddajný bederní pás, který vás nebude tlačit na citlivém poporodním bříšku. Díky zavazovacím ramenním popruhům ideálně zkombinuje výhodu klasického přezkového nosítka a zavazovacího šátku. Má měkké, poddajné, ale zároveň hutné polstrování v ramenou - s touto speciální výplní budou vaše ramena jako v ráji. Rostoucí zádová opěrka a šířka sedu jsou nastavitelné pro velmi drobného novorozence s váhou okolo 2,5 kg a cca 47 cm až pro miminko 10 měsíců až 1 rok (cca 80 cm). Nosítko má stahovací kapucku, které bezpečně fixuje hlavičku miminka. Součástí ergonomického nosítka Moisha HuGo jsou chrániče ramenních popruhů – tzv. „slintáčky“. 

 

Fidella FlyClick Baby je šátkové nosítko německé značky Fidella, které je určené pro nošení novorozenců a vydrží do cca 6 měsíců (74 cm). Bederní pás je na přezku a popruhy se zavazují. FlyClick má oproti FlowClick delší vázací popruhy pohodlné uzlování na zádech, sed a zádová opěrka se nastavují pomocí šňůrek.

 

Manduca Twist má bederní pás na přezku a vázací popruhy. Zaujme Vás samo-nastavovací sed nosítka, které si miminko samo prosedne tak, jak je třeba. Maminky s vyšší konfekční velikostí mohou mít problém popruhy pohodlně zavázat na zádech. Sedí od narození do roku.

 

LennyLamb Hybrid je ušité z látky tkané pro výrobu šátků. Velmi pohodlné, nastavitelné nosítko, které roste společně s vaším dítětem. Díky svému střihu a nastavení umožňuje dosáhnout správné ergonomické polohy dítěte. Šátkové popruhy, které je možné na ramenou doširoka rozprostřít, stabilizují polohu dítěte po stranách, což umožňuje bezpečné nošení novorozence, a také je zárukou vysokého komfortu při nošení. Nosítko je vhodné pro měsíční miminko do roku a půl věku. 

 

Didymos DidyKlick má měkký a pohodlný bederní pás na přezku, vázací popruhy a tělo z jemné šátkoviny. Umožňuje nošení na zádech, boku i břiše. Je vhodné pro novorozence a do jednoho roku věku.

 

Storchenwiege nosítko je vyrobené především pro ty nejmenší drobečky. Je velmi měkké a krásně se miminku přizpůsobí a poskytne mu potřebnou oporu. Bederní pás se zapíná pomocí spony a popruhy se zavazují. Nosítko lze nově zakoupit i s variantou širokých ramenních popruhů. Pohodlné je cca do 8 kg váhy miminka.

 

 

PŘEDVÁZANÉ

 

Caboo je vícevrstvé předvázané nosítko z velmi jemné a elastické látky. Utahování se provádí skrz přišité kroužky. Je nutné u něj rozprostřít přes miminko všechny tři vrstvy. Pohodlné a bezpečné nošení je pak do 6kg váhy miminka.

 

 

VÁZACÍ

 

Didymos DidyTai je snadno použitelné vázací nosítko, které je určené pro novorozená miminka. Nemá žádné knoflíky, druky, přezky ani suché zipy, které by se mohly ochodit, tlačit nebo při otevírání dítě vzbudit. Horní popruhy jsou široké a díky tomu se Vám krásně rozprostřou na ramenou a rovnoměrně rozkládají váhu dítěte. Spodní popruhy drží DidyTai na místě a poskytují dostatečnou oporu. Vhodný pro novorozence do jednoho roku.

 

Fidella FlyTai Baby je pohodlné celovázací nosítko bez spon, přezek či suchých zipů, vše jednoduše přizpůsobíte na vaši velikost - stejně jako šátek. Pro větší komfort nosiče má Fidella FlyTai zhruba do poloviny šíře ramenních popruhů polstrování, díky kterému Vám bude pohodlné i nošení těžších dětí. Bederní pás je měkce polstrován a nebude vás tak látka nikde tlačit. Pro lepší rozlišení mají bederní pás a ramenní popruhy barevně odlišenou lícovou stranu. Vhodné pro děti od narození do cca 6 měsíců (74 cm)

 

 

 

PŘEZKOVÉ

 

Monilu Uni Start je kvalitní celopřezkové nosítko českého výrobce, které je vhodné pro miminka od narození do zhruba 75 cm. Toto nosítko má speciální spony na zapínání popruhů pod zadečkem miminka určené právě pro nošení novorozenců. Až miminko trochu povyroste, přejdete na zapínání v podpaží.

 

BeLenka Mini je celopřezkové nosítko slovenské značky BeLenka. Je vhodné pro novorozence (od 3 kg váhy) až do 1 roku věku dítěte. Toto nosítko je velmi pohodlné s měkkým bederním pásem, skvěle se přizpůsobí Vám i miminku. Pod zadečkem miminka jsou umístěné přezky pro nošení novorozenců, u větších dětí přepnete do podpažních spon.

 

Fidella Fusion Babysize lze použít pro nošení dítěte od narození cca do 5 měsíců (74 cm). Je vyrobeno ze 100% organické bavlny. Nosítko Fidella Fusion lze jednoduchým stažením přizpůsobit velikosti dítěte podle aktuální potřeby.

 

Manduca XT je látkové ergonomické nosítko určené pro děti od 3,5 kg (měsíce) do zhruba 2,5 let věku dítěte. Má tvrdý bederní pás a tužší zádovou opěrku, sponu na obousměrné utahování pod rameny a popruhy lze nosit klasicky nebo křížit.

 

NOSÍTKA OD DVOU MĚSÍCŮ

 

Moisha GrowErgonomické a rostoucí nosítko Moisha Grow dle našich zkušeností sedí hezky i měsíčním miminkům od 4 kg váhy do 98 cm výšky dítěte (cca do tří let). Nosítko je díky své propracované konstrukci velmi variabilní a ideální pro rodiče různých postav. Vyzkoušeno u postav vel. 32 -34 až po vysoké a statné muže, přitom na drobných postavách nepůsobí robustně. Sed se zmenšuje pomocí speciálního suchého zipu. Obousměrná přezka pod rameny usnadní manipulaci při utahování a zádová magnetická spona zajistí bezpečný a jednoduchý způsob zapínaní na zádech.

 

Tula FTG nosítko sedí miminkům od 2 měsíců do cca jednoho roku. Jedná se o látkové nosítko s tvrdým bederním pásem a tvrdší zádovou opěrkou. Popruhy nelze rozepínat pod rameny, takže je nemůžete na zádech křížit a nedisponuje sponami pro obousměrné utahování pod rameny.

 

Fidella FlyClick Toddler je pohodlné hybridní nosítko sedící zhruba od 2 měsíců do 2,5 let. Měkký bederní pás tohoto nosítka se zapíná pomocí bezpečnostní přezky a popruhy se zavazují.

 

Fidella Fusion 2.0 je ergonomické, které lze použít pro nošení dítěte na břiše i na zádech. Ramenní popruhy i bederní pás jsou měkce polstrované a nosiči tak zajišťují plný komfort i při delším nošení. Ergonomické nosítko Fidella Fusion je vhodné pro děti od 2 měsíců do 2,5 let.

 

Monilu Uni toto rostoucí nosítko je vhodné pro děti od 2 měsíců (cca 55 cm) a 5 kg do cca 2,5 cca 95 cm. Pod rameny má 2 přezky na obousměrné utahování, zároveň se popruhy dají nosit klasicky nebo křížením. Sed se zmenšuje pomocí suchých zipů.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení