Nově otevřeno i ve čtvrtek od 10:00 do 18:00.

Přehled nejlepších novorozeneckých nosítek

Připravili jsme pro vás přehled nejlepších nosítek, které můžete bez obav používat k nošení miminek ihned po porodu.

Nosítka od narození jsou v článku rozdělena do čtyř kategorií – přezková, hybridní, předvázaná a vázací.

Pokud má vaše miminko už pár týdnů, na konci článku najdete tipy na nosítka, která je možno používat od cca 2. měsíce věku miminka.

NOSÍTKA OD NAROZENÍ

PŘEZKOVÁ

Neko Switch Baby jedno z top produktů v kategorii novorozeneckých nosítek. Nosítko lze použít pro miminka od narození do roku a půl až dvou. Disponuje tvrdým bederním pásem, na kterém jsou umístěny přezky pro nošení novorozenců a malých miminek. Je možné nastavit výšku zádové opěrky pomocí pásků po stranách. Rovněž je možné upravit šířku sedu a to pomocí speciálního systému patentků. Ramenní popruhy jsou příjemně polstrované, umožňují klasické nošení, ale jdou rovněž křížit. Nosítko je dodáváno s kapucí a součástí balení jsou i slintáčky k ochraně rameních popruhů. Co do polohy miminka Neko disponuje jedním z nejlepších střihů na trhu, zároveň tvrdý a tvarovaný bederní pás dopřeje pohodlí i nositeli.

 Kibi Newborn je české celopřezkové novorozenecké nosítko od 3,5kg, které vydrží do cca 2let. Obrovskou výhodou u tohoto nosítka je možnost zvolit si výplň bederního pásu. My doporučujeme výplň tvrdou, která si hravě poradí i s těžšími dětmi. Co si na nosítku zamilujete je možnost obousměrného dotahování v podpaží pomocí jedné obousměrné spony. Nechybí ani novorozenecké přezky umístěné na bederním pásu. Sed se u nosítka zmenšuje pomocí systému patentek a výška zádové opěrky se nastavuje pomocí karabinek. Nosítko je vyrobeno z měkké šátkoviny. Součástí balení jsou i slintáčky na ochranu ramenních popruhů.

Sestrice Carrier ONE je celopřezkové ergonomické rostoucí nosítko slovenské značky Sestrice. Umožňuje nošení dětí od narození cca 3,5kg do 1,5 roku, nosítko disponuje měkkým bederním pásem, který je velmi ohleduplný k vašemu poporodnímu bříšku. Nosítko nedisponuje novorozeneckými přezkami na bederním páse, ale nejsou třeba, střih a umístění přezek v podpaží zaručí, že se zbytečně látka nenapíná přes zádíčka vašeho novorozence. Šířka sedu nosítka stejně jako výška zádové opěrky se upravuje pomocí stahování pásku. Spona na zádech je magnetická, umístěná na kolejničce. K utahování v podpaží slouží jedna přezka pod rameny, kterou utahujete směrem dopředu k zádovému panelu při nošení na břiše. Ramenní popruhy není možné odepnout a nosit křížem. Bederní pás jde stáhnout na 62cm.

Monilu Uni Start je kvalitní celopřezkové nosítko českého výrobce, které je vhodné pro miminka od narození zhruba do 75 cm. Toto nosítko má speciální spony na zapínání popruhů pod zadečkem miminka určené právě pro nošení novorozenců. Až miminko trochu povyroste, přejdete na zapínání v podpaží.

BeLenka Mini je celopřezkové nosítko slovenské značky BeLenka. Je vhodné pro novorozence (od 3 kg váhy) až do 1 roku věku dítěte. Toto nosítko je velmi pohodlné s měkkým bederním pásem, skvěle se přizpůsobí Vám i miminku. Pod zadečkem miminka jsou umístěné přezky pro nošení novorozenců, u větších dětí přepnete do podpažních spon.

Donkey rostoucí vel. 1 (0-12m) je ergonomické rostoucí nosítko české značky Donkey vhodné od narození (cca 3kg) do 12 měsíců. Součástí nosítka je obdélníková kapuce, kterou je možné srolovat.

Na ramenou jsou oboustranné spony - je tedy možné ramena křížit, ramenní popruhy pohodlně utáhnete s dítětem na břiše i na zádech.

Navíc má nosítko možnost zapnout spony i pod zadečkem a docílit ještě lepšího zakulacení zad u novorozenců. Spony lze také sundat a používat běžně zapnuté z boční strany zádovky.

POLOVÁZACÍ, HYBRIDNÍ

Moisha HuGo je nosítko české výroby. Má příjemně poddajný bederní pás, který vás nebude tlačit na citlivém poporodním bříšku. Díky zavazovacím ramenním popruhům ideálně zkombinuje výhodu klasického přezkového nosítka a zavazovacího šátku. Má měkké, poddajné, ale zároveň hutné polstrování v ramenou - s touto speciální výplní budou vaše ramena jako v ráji. Rostoucí zádová opěrka a šířka sedu jsou nastavitelné pro velmi drobného novorozence s váhou okolo 2,5 kg a cca 47 cm až pro miminko 10 měsíců až 1 rok (cca 80 cm). Nosítko má stahovací kapucku, která bezpečně fixuje hlavičku miminka. Součástí ergonomického nosítka Moisha HuGo jsou chrániče ramenních popruhů – tzv. „slintáčky“.

Neko Half Buckle Baby je hybridní verze nosítka Neko Switch Baby, která je určena k nošení dětí od narození (3,5 kg) do 2 let. Kombinuje v sobě pohodlnost šátku a rychlost nosítka, díky vázacím popruhům se skvěle přizpůsobí jakékoliv postavě. Součástí nosítka je odepínací kapuce a slintáčky k ochraně ramenních popruhů. Je možné nastavit výšku zádové opěrky pomocí pásků po stranách. Rovněž je možné upravit šířku sedu a to pomocí speciálního systému patentek. Nosítko disponuje širokými vázacími popruhy, které se vážou podobně jako šátek. Díky těmto popruhům se nosítko skvěle přizpůsobí Vám i partnerovi a odpadá zde dlouhé přenastavování mezi jednotlivými nosícími osobami. Vázací popruhy mají obrovskou výhodu také v tom, že pomocí nich lze rozšířit sed nosítka, které tak vydrží delší dobu. Nosítko umožňuje nošení na břiše, zádech i na boku.

Kibi Newborn TAI je české rostoucí nosítko s bederním pásem na přezku a širokými vázacími popruhy. Dostatečně široké vázací popruhy zajistí pohodlné zavázání všem konfekčním velikostem. Nosítko je určené pro nošení novorozenců od 3,5kg do cca 2,5 let. Výhodou vázání popruhů je lepší rozložení váhy a zároveň možnost si správným uvázáním zvětšit limit sedu vašeho nosítka. Na bederním pásu nechybí jistící gumička proti náhodnému rozepnutí přezky bederního pásu.

LennyLamb Hybrid je ušité z látky tkané pro výrobu šátků. Velmi pohodlné, nastavitelné nosítko, které roste společně s vaším dítětem. Díky svému střihu a nastavení umožňuje dosáhnout správné ergonomické polohy dítěte. Šátkové popruhy, které je možné na ramenou doširoka rozprostřít, stabilizují polohu dítěte po stranách, což umožňuje bezpečné nošení novorozence, a také je zárukou vysokého komfortu při nošení. Nosítko je vhodné pro měsíční miminko do cca roku a půl věku.

Storchenwiege nosítko je vyrobené především pro ty nejmenší drobečky. Je velmi měkké, krásně se miminku přizpůsobí a poskytne mu potřebnou oporu. Bederní pás se zapíná pomocí spony a popruhy se zavazují. Nosítko lze nově zakoupit i s variantou širokých ramenních popruhů. Pohodlné je cca do 8 kg váhy miminka.

Manduca Twist má bederní pás na přezku a vázací popruhy. Zaujme Vás samonastavovací sed nosítka, které si miminko samo prosedne tak, jak je třeba. Maminky s větší konfekční velikostí mohou mít problém popruhy pohodlně zavázat na zádech. Sedí od narození do roku.

PŘEDVÁZANÁ

Caboo je vícevrstvé předvázané nosítko z velmi jemné a elastické látky. Utahování se provádí skrz přišité kroužky. Je nutné u něj rozprostřít přes miminko všechny tři vrstvy. Pohodlné a bezpečné nošení je pak do 6kg váhy miminka.

VÁZACÍ

Neko Tai Baby ergonomické rostoucí nosítko, jehož bederní pás se zavazuje a zároveň disponuje širokými vázacími popruhy, které se vážou podobně jako šátek. Nosítko je určené k nošení novorozenců od 3,5 kg do cca 1,5-2 let. Součástí nosítka je i batůžek na šňůrky ve stejném motivu jako nosítko, do kterého snadno uschováte nosítko nebo jiné nezbytnosti. Střednětvrdý bederní pás ocení Vaše poporodní bříško. Ramenní popruhy jsou dostatečně široké a dlouhé, aby se snadno přizpůsobily jakékoli postavě. Kapucku u této verze nosítka není možné odepnout. Výšku zádové opěrky regulujete pomocí šňůrek na obou stranách zádového panelu, které zajistíte dvojitým uzlem. Šířka sedu nosítka je taktéž nastavitelná a to pomocí suchých zipů umístěných na vnitřní straně bederního pásu.

NOSÍTKA OD 2-3 měsíců

Moisha Grow je ergonomické a rostoucí nosítko, které dle našich zkušeností sedí hezky i měsíčním miminkům od 4 kg váhy do 98 cm výšky dítěte (cca do tří let). Nosítko je díky své propracované konstrukci velmi variabilní a ideální pro rodiče různých postav. Vyzkoušeno u postav vel. 32-34 až po vysoké a statné muže, přitom na drobných postavách nepůsobí robustně. Sed se zmenšuje pomocí speciálního suchého zipu. Obousměrná přezka pod rameny usnadní manipulaci při utahování a zádová magnetická spona zajistí bezpečný a jednoduchý způsob zapínání na zádech.

Monilu Uni rostoucí nosítko je vhodné pro děti od 2 měsíců (cca 55 cm a 5 kg) do cca 2,5 let (cca 95 cm). Pod rameny má 2 přezky na obousměrné utahování, zároveň se popruhy dají nosit klasicky nebo křížením. Sed se zmenšuje pomocí suchých zipů.

Lenny UpGrade je rgonomické nosítko se středně tvrdým bederním pásem, které je určené k nošení dětí zhruba od 2 měsíců do 2 let. Co oceníte, je obousměrné utahování v podpaží, možnost křížení popruhů či kapsička na magnet na bederním pásu. LennyLamb disponuje celou řadou materálů pro toto nosítko, takže je jen na vás, jestli zvolíte celobavlněnou variantu nebo toužíte po superletním kousku se 100% lnem. Zádová opěrka se zmenšuje pomocí systémů knoflíků, což velmi usnadní symetrické nastavení na obou stranách zádově opěrky. Šířka sedu se nastavuje pomocí suchých zipů, k lepšímu nastavení jsou zde umístěné informační cedulky s věkovým rozmezím, kam asi zvětšit šířku sedu.

Kavka Multi-Age je vhodná pro děti zhruba od 2 měsíců do 2 let. Zamilujete si jednoduchou eleganci tohoto nosítka. Nosítko disponuje ergonomicky tvarovaným, středně tvrdým bederním pásem, který si s přehledem poradí i s těžšími dětmi. Pro malé děti jsou na bederním pásu v dolní části zádové opěrky umístěné speciální přezky, díky nimž docílíte lepšího zakulacení a podsazení Vašeho miminka. Na zapínání bederního pásu nechybí jistící gumička proti samovolnému rozepnutí. Díky odepínacím ramenním popruhům jde nosítko snadno nastavit z klasického nošení na verzi s křížením. Ramenní popruhy jsou příjemně polstrované, vybavené kolejničkou, pomocí níž velmi snadno nastavíte výšku mezilopatkové spony na zádech. Součástí nosítka je i odepínací kapucka a slintáčky sloužící k ochraně ramenních popruhů. Výška zádového panelu se reguluje za pomocí šňůrek, které zajistíte obyčejným dvojitým uzlem. Šířku sedu nastavíte pomocí suchých zipů na vnitřní straně bederního pásu, pro snadnou orientaci je zde umístěný štítek s váhovou kategorií dítěte. U Kavky si vyberete mezi bavlněnou, celolněnou nebo variantou s bambusovou viskózou.

Kavka Handy je celošátkové hybridní nosítko určené k nošení dětí zhruba od 2 měsíců do 2 let. Kombinuje v sobě výhody šátku a nosítka. Bederní pás se zapíná na přezku a popruhy se zavazují. Nosítko disponuje širokým ergonomicky tvarovaným měkčím bederním pásem, který je vybaven unikátním systémem nastavování šířky sedu a výšky zádové opěrky. Jednoduše řečeno, vy nastavíte sed nosítka pomocí suchých zipů umístěných na vnitřní straně bederního pásu a zádová opěrka se automaticky zreguluje na požadovanou velikost. Nosítko má vázací ramenní popruhy, které se zavazují do kříže podobně jako šátek a jsou velmi příjemně polstrované. Součástí nosítka je i odepínací kapucka a slintáčky.

Rostoucí nosítko Donkey je ergonomické rostoucí nosítko od české značky Donkey baby od 3 měsíců (od 62cm) do 2-3 let (dle dítěte i déle). U nosítka si zamilujete středně tvrdý bederní pás, možnost obousměrného utahování v podpaží na jednu obousměrnou přezku, zároveň je nosítko vybaveno nastavením šířky zádové opěrky pomocí systému patentek a výšky zádové opěrky. Velkou vychytávkou je i možnost stažení přebytečné volné či odstávající láky za krkem miminka. Popruh lze v podpaží odepnout, z toho důvodu je možné je nosit klasicky nebo kříženě.

Sestrice Carrier je rostoucí ergonomické nosítko slovenské značky Sestrice vhodné k nošení dětí zhruba od 3 měsíců do roku a půl. Bederní pás jde stáhnout na 62cm. Nosítko disponuje úzkým a tvrdým bederním pásem a ergonomicky tvarovanými popruhy, které nelze odepnout a nosit křížem. Tyto popruhy jsou vybavené kolejničkou pro nastavení polohy spony na zádech, která je magnetická pro snadné zapínání. Utahování pod rameny se provádí pomocí jedné přezky a to směrem k zádovému panelu. K nastavení šířky a výšky zádové opěrky slouží jednoduchý systém stahování na přezky. Součástí nosítka je i odepínací kapucka.

Qusy je skladné ergonomické nosítko, které je opatřeno velmi intuitivním systémem nastavení šířky i výšky zádové opěrky. Toto nosítko oceníte na miminka od velikosti 62 do 92/98 (2m-2let).  V tomto nosítku můžete nosit klasicky i na zádech a to i v kombinaci s možností křížení popruhů. Bederní pás je široký, spíše měkký a ergonomicky tvarovaný. Díky použití popruhů na nastavovací pásce opatřené váhou dítěte je možné nosítko velmi přesně nastavit, panel se nikde neshrnuje, ale velmi esteticky se skládá do záševků. Patentky upravující výšku límce zdobí nosítko a dodávají mu kouzlo. Součástí balení jsou i slintáčky a mezilopatková spona.

LennyLamb LennyGo Baby je jednovelikostní nosítko určené k nošení dětí zhruba od 3 měsíců do jednoho roku. Oceníte jeho jednoduchost. Žádné nastavení sedu nebo zádové opěrky, jen vložíte miminko a utáhnete, miminko si samo prosedne nosítko a to se mu krásně přizpůsobí. Bederní pás má přezku s bezpečnostní pojistkou, vypolstrované a měkké ramenní popruhy. Pohodlná kapucka, která přidrží při spánku či ochrání před větrem či chladem Vaše dítě. Ramenní popruhy jsou vybavené obousměrným utahováním v podpaží pro vaše pohodlí. LennyLamb disponuje celou řadou materiálů pro toto nosítko, takže je jen na vás, jestli zvolíte celobavlněnou variantu nebo toužíte po superletním kousku se 100% lnem.