Važení zákazníci, u dopravce Zásilkovna evidujeme větší množství zpožděných objednávek. Pokud na zásilku spěcháte, zvolte prosím jiného dopravce. Děkujeme a přejeme krásný den.

Rebozo - šátek na podvázání těhotenského bříška

Nejprodávanější

1715 rebozzo lenka folk sivy size large v 1
 
1 490 Kč
2 položek celkem

Cena

14901491
114901491

Značky

Položek k zobrazení: 2
1715 rebozzo lenka folk sivy size large v 1
1 490 Kč
47838
1358 3 rebozzo lenka mandala polarna ziara size large v 1
1 490 Kč
47835

Rebozo je tradiční mexický šátek, který už po staletí používají ženy v Mexiku a Jižní Americe. Rebozo má širokou škálu využití. Původně se používalo jako šál kolem krku, nebo šátek na hlavu, ale postupně ženy v tomto šátku našly pomocníka i na nošení dětí, na podepření bříška během těhotenství, používaly jej při rozličných relaxačních technikách, při cvičení, ale i během komplikovanějšího porodu.

Dnes Rebozo velmi často používají porodní asistentky a duly nejen v Americe, ale po celém světě, a to právě díky širokospektrálnímu využití tohoto šátku. Rebozo je oblíbené i v těhotenství, především jako pomůcka při relaxaci a při vhodném těhotenském cvičení.

Rebozo na nošení dětí

Ve většině případů je Rebozo široké kolem 65 cm, délky jsou různé: 1,8m až po 2,7m. Vzhledem k tomu, že jde o krátký šátek, při nošení dětí se používá při úvazech s krátkým šátkem, jako Rebozo na záda, Rebozo na bok s posuvným uzlem, Double Rebozo.

Rebozo v těhotenství

I když se šátek na nošení dětí, jak už z názvu vyplívá, používá především na nošení dětí, s oblibou jej používají i těhotné ženy, především tak, že si ním převáží a zpevní své těžké bříško. Rebozo se používá velmi často i při cvičení. Pro začátek chceme zdůraznit, že je cvičení s Rebozem v těhotenství úplně bezpečné, a to jak na začátku těhotenství, tak i v jeho pokročilém stádiu.

Díky technice cvičení s Rebozem se děťátku v bříšku pomáhá najít správná poloha-optimální během porodu. Cvičení přináší i úlevu od bolesti, především v pánevní a bederní oblasti. Ideální je cvičit s Rebozem během těhotenství jednou týdně. V období před porodem může nastávající maminka zvýšit frekvenci cvičení a provádět ho i denně, samozřejmě podle vlastních pocitů a potřeb.

Jak Rebozo "funguje"

Rebozo cvičení nebo Rebozo masáž se zakládá na jemných pohybech, kolísaní a na strečinku. Jde o techniku používanou během celého období těhotenství, ale i po porodu. Díky jemným kývavým pohybům Reboza se velmi efektivně uvolňuje napětí v těle, žena pociťuje pocit příjemné lehkosti ve svém těle, vyplavují se hormony štěstí. Mírné pohupovaní velmi příznivě ovlivňuje i miminko v bříšku. Technikou Rebozo se žena energeticky otvírá, povzbuzuje se krevní oběh a celé tělo se dostává do harmonie. Odstraňuje se bolest hlavy, pocit těžkých nohou, otoky.