Jak vybrat správné nosítko?

Nosítko je skvělou alternativou k nošení v šátku. Je moderní, jednoduché (hlavně pro tatínky a prarodiče) a pohodlné. Jenže jak vybrat to pravé? Na trhu je záplava různých druhů nosítek a vybrat nejkrásnější vzor je ten nejmenší problém. Přezka sem, popruh tam, kapucka, slintáčky... říkáte si zlatý šátek, to je jen dlouhý hadr ;)

Nejdůležitější je vybrat skutečně ERGONOMICKÉ nosítko! Tím se vám hned výběr zůží. Jak ale poznáte, že je nosítko ergonomické?  

                   ANO  Twemoji2_1f6bc.svg  NE  Emoji_u1f6bc.svg

  1. Vaše děťátko v něm má nožičky do M - kolínka výš než zadeček. Dítě ve správném nosítku nevisí za rozkrok.
  2. Když do nosítka dítko umístíte, zakulatí se mu zádička, látka mezi nožkami poskytuje oporu od kolínka ke kolínku a zádová opěrka je dostatečně dlouhá (u malinkých dětí až po krk, u dětí, které z nosítka vytahují ruce, až po lopatky)
  3. Nosítko neumožňuje nošení děťátka čelem od nosící osoby
  4. Nosítko umožňuje dostatečné dotažení popruhů, aby k vám bylo miminko dostatečně přitulené a v nosítku nevlálo. Nosítko nemá klouzat, padat vám z beder ani ramenou, přezky mají držet a ideálně by měly být opatřeny pojistkou proti rozepnutí a jistící gumičkou. 
  5. Nosítko má umožnit, aby bylo miminko dost vysoko na to, abyste mu mohli dát pusinku na hlavičku. Pro jištění hlavičky po usnutí děťátka by mělo mít nosítko kapucku.

 

Správná poloha miminka v šátku dle věku (to samé platí i pro nosítko) 

Dále připravujeme...

 

Elastické nosítko Caboo

Nosítka PŘEZKOVÁ, VÁZACÍ a HYBRIDNÍ

Nosítka OD NAROZENÍ, JEDNOVELIKOSTNÍ, ROSTOUCÍ, BATOLECÍ, ONBUHIMO

NE visítka, babyvak...? raději ring sling

Jak vybrat SPRÁVNOU VELIKOST nosítka?

Vlastnosti námi nabízených nosítek:

- popis jednotlivých nosítek