Nosíme v létě

No a jak se nosí v parném létě?

Častá otázka všech nosících maminek a tatínků je – jak se nosí v horku a v létě vůbec? Je pravda, že v obzvlášť parných dnech, je nošení namáhavé, a tak jsem se snažila sepsat zkušenosti naše i našich dalších nosících přátel. Pocení a horko nejde při letním nošení úplně zrušit. Vhodnými prostředky je lze ale velmi výrazně potlačit.

 

Pár rad a tipů jak přežít léto a nosit v šátku:

V létě volte raději vždy méně vrstvené úvazy jako např. kříž s kapsou uvnitř bez roztažení pruhů, koníka na bok, klokan a na záda jednoduchý batoh. Jedna vrstva látky je prodyšnější a vlhko absorbované v látce šátku se pak snadněji odpaří.

Kůže dítěte je velmi citlivá a jemná a sluneční paprsky ji můžou velmi rychle spálit. Je proto lepší být ve velkém horku s miminkem schovaná ve stínu domova – je ale jasné, že tam nemůžete strávit celé léto. Je proto vhodné dítě na sluníčku chránit – ideální je, pokud je dítě celé chráněno jemnou, prodyšnou látkou. Například výborné jsou funkční oblečení s merinovlnou a hedvábím, které navíc mají přirozený UV filtr. Když to není možné, chraňte je vhodným opalovacím krémem, nejlépe s minerálními filtry, které jsou k dětské pokožce nejvíce šetrné a jsou účinné ihned po aplikaci. Nezapomínejte ani na prsty u nohou a uši.

Hlavu a krk dítěte chraňte vhodným kloboučkem s širokou krempou z jemné a prodyšné látky. Ideální jsou kloboučky, které mají zadní část prodlouženou, aby chránily krk i ramena. Výborným pomocníkem ve slunečných dnech může být i deštník, který poslouží jako slunečník. Naše prababičky věděly, že je třeba se před sluncem chránit a nakonec to může vypadat i velmi elegantně.

Dalším výborným pomocníkem je funkční oblečení. Dnešní moderní materiály jsou velmi jemné a umí odvádět pot od povrchu kůže, cítíme se tak stále v suchu. Vlhko pak přebere od této funkční vrstvy látka šátku, kde se vlhko odpaří. Alternativou těchto moderních materiálů jsou pak přírodní vlákna jako len, hedvábí, vlna, bambus – případně jejich vzájemná kombinace. Z těchto materiálů se vyrábí bodyčka, trička, nátělníky, tepláčky, návleky aj.

Tak jako se kombinují přírodní materiály ve funkčním oblečení, jsou dnes na trhu také šátky, které v sobě obsahují příměsi těchto přírodních, funkčních vláken. O jednotlivých materiálech v šátcích se zmiňujeme v dalším článku.

Pokud je vaše miminko ještě velmi malé a v šátku opírá hlavičku o váš hrudník (protože ji ještě samo neudrží) nebo tehdy, pokud vám dítě v šátku usne – pamatujte na to, aby mezi tváří dítěte a vaší kůží byla vždy další vrstva látky, která bude odsávat vzniklé vlhko – např. látková čtvercová plena nebo kapesník. Dnes již existují i látkové trojhránky z biobavlny šité přímo na použití v šátku, které jsou velmi jemné a praktické. Není nic horšího, než v létě léčit dětské potničky.

A protože déšť není jen výsadou jara či podzimu, zmíníme pro letní nošení také praktické pláštěnky – dnes šité z jemného, skladného a odolného materiálu, v pěkných barvách, dodávané v pytlíčku o malém rozměru – takže ji můžete mít sbalenou vždy s sebou, aniž by zabírala mnoho místa.

          

 

Foto zdroj: Little Frog 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení