Vážení zákazníci, v pátek 29.3. a v sobotu 30..3. je prodejna OTEVŘENA, můžete tedy přijít i s tatínky. :) V pondělí 1.4. je prodejna uzavřena. Přejeme vám příjemné prožití velikonočních svátků a rodinnou pohodu!

Nosíme v létě

No a jak se nosí v parném létě?

Častá otázka všech nosících maminek a tatínků je – jak se nosí v horku a v létě vůbec? Je pravda, že v obzvlášť parných dnech, je nošení namáhavé, a tak jsem se snažila sepsat zkušenosti naše i našich dalších nosících přátel. Pocení a horko nejde při letním nošení úplně zrušit. Vhodnými prostředky je lze ale velmi výrazně potlačit.

 

Pár rad a tipů jak přežít léto a nosit v šátku:

V létě volte raději vždy méně vrstvené úvazy jako např. kříž s kapsou uvnitř bez roztažení pruhů, koníka na bok, klokan a na záda jednoduchý batoh. Jedna vrstva látky je prodyšnější a vlhko absorbované v látce šátku se pak snadněji odpaří.

Kůže dítěte je velmi citlivá a jemná a sluneční paprsky ji můžou velmi rychle spálit. Je proto lepší být ve velkém horku s miminkem schovaná ve stínu domova – je ale jasné, že tam nemůžete strávit celé léto. Je proto vhodné dítě na sluníčku chránit – ideální je, pokud je dítě celé chráněno jemnou, prodyšnou látkou. Například výborné jsou funkční oblečení s merinovlnou a hedvábím, které navíc mají přirozený UV filtr. Když to není možné, chraňte je vhodným opalovacím krémem, nejlépe s minerálními filtry, které jsou k dětské pokožce nejvíce šetrné a jsou účinné ihned po aplikaci. Nezapomínejte ani na prsty u nohou a uši.

Hlavu a krk dítěte chraňte vhodným kloboučkem s širokou krempou z jemné a prodyšné látky. Ideální jsou kloboučky, které mají zadní část prodlouženou, aby chránily krk i ramena. Výborným pomocníkem ve slunečných dnech může být i deštník, který poslouží jako slunečník. Naše prababičky věděly, že je třeba se před sluncem chránit a nakonec to může vypadat i velmi elegantně.

Dalším výborným pomocníkem je funkční oblečení. Dnešní moderní materiály jsou velmi jemné a umí odvádět pot od povrchu kůže, cítíme se tak stále v suchu. Vlhko pak přebere od této funkční vrstvy látka šátku, kde se vlhko odpaří. Alternativou těchto moderních materiálů jsou pak přírodní vlákna jako len, hedvábí, vlna, bambus – případně jejich vzájemná kombinace. Z těchto materiálů se vyrábí bodyčka, trička, nátělníky, tepláčky, návleky aj.

Tak jako se kombinují přírodní materiály ve funkčním oblečení, jsou dnes na trhu také šátky, které v sobě obsahují příměsi těchto přírodních, funkčních vláken. O jednotlivých materiálech v šátcích se zmiňujeme v dalším článku.

Pokud je vaše miminko ještě velmi malé a v šátku opírá hlavičku o váš hrudník (protože ji ještě samo neudrží) nebo tehdy, pokud vám dítě v šátku usne – pamatujte na to, aby mezi tváří dítěte a vaší kůží byla vždy další vrstva látky, která bude odsávat vzniklé vlhko – např. látková čtvercová plena nebo kapesník. Dnes již existují i látkové trojhránky z biobavlny šité přímo na použití v šátku, které jsou velmi jemné a praktické. Není nic horšího, než v létě léčit dětské potničky.

A protože déšť není jen výsadou jara či podzimu, zmíníme pro letní nošení také praktické pláštěnky – dnes šité z jemného, skladného a odolného materiálu, v pěkných barvách, dodávané v pytlíčku o malém rozměru – takže ji můžete mít sbalenou vždy s sebou, aniž by zabírala mnoho místa.

          

 

Foto zdroj: Little Frog